Strona główna
rezerwuj

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Przewiń
  1. Strona główna
  2. Strona główna

30 grudnia 2022

Masaż relaksacyjny działa niezwykle odprężająco, redukując napięcie mięśniowe powstałe m.in. w wyniku permanentnego stresu. Poprawia zarówno kondycję fizyczną, jak i wpływa na lepsze samopoczucie. Zabiegi tego typu kiedyś oferowane były głównie przez gabinety rehabilitacyjne lub salony kosmetyczne, dzisiaj są stałym punktem oferty każdego dobrego hotelu ze strefą SPA i Wellness. Także i u nas profesjonalny masaż relaksacyjny to świetny pomysł na odpoczynek.

W przeciwieństwie do innych odmian masaż relaksacyjny jest delikatniejszy, gdyż opiera się na użyciu przez masażystę znacznie mniejszej siły. Jest to przyjemnie powolny proces cechujący się miękkimi i płynnymi ruchami i czynnościami takimi jak głaskanie, ugniatanie i ocieranie. Często masaż odbywa się również przy użyciu takich dodatków jak olejki eteryczne, stemple ziołowe, gorące kamienie wulkaniczne. Dużą rolę odgrywa również nastrój, czyli odpowiednia muzyka relaksacyjna oraz oświetlenie.

Głównym celem masażu relaksacyjnego jest redukcja napięcia mięśni, wprowadzenie osoby masowanej w przyjemny nastrój oraz ogólne odprężenie całego ciała lub jego części. Zabieg przyczynia się także do poprawy krążenia, może też wpływać na redukcję tkanki tłuszczowej oraz działać przeciwbólowo. Wszelkie ruchy wykonywane przez odpowiednio wyszkoloną osobę zwiększają ukrwienie masowanej części ciała oraz zmniejszają obrzęki, co w rezultacie działa na klienta kojąco.

Masaże mogą się między sobą różnić poszczególnymi etapami w zależności od techniki, które często mogą mieć charakter również orientalny. Zwykle jednak sam proces masowania kończy się w podobny sposób, w jaki zaczyna.

Do masażu relaksacyjnego nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Wskazane jest, aby przed zabiegiem wziąć ciepły prysznic, dzięki czemu mięśnie będą bardziej rozluźnione. W gabinecie do dyspozycji klienta zawsze są ręczniki oraz jednorazowa bielizna.

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij